FAQ

Obecné

BeWooden - W jaki sposób odbywa się produkcja?

Cała produkcja realizuje się ręcznie w naszych warsztatach rzemieślniczych. Stolarz Daniel każdym ruchem uważnie udoskonala nasze produkty. Krawcowa Ania potem przyszywa materiał, zaś kaletnik Paweł łączy drewno ze skórą. Do spinek mankietowych wprawiane są drewniane części, każda z nich szlifowana jest do idealnego kształtu. Podczas produkcji a przede wszystkim pod koniec wszystko dokladnie sprawdzamy. Nastepnie z dużą radością wszystko pakujemy i wysyłamy do Ciebie. W ten sposób możemy naszym klientom gwarantować najwyższą jakość. Równocześnie przywracamy blask zapomnianemu rzemiosłu.

BeWooden - Które produkty znajdują się w magazynie?

Wszystkie nasze produkty są w magazynie i przygotowane, by dotrzeć do was do 2 - 4 dni. Czas dostawy zależny jest od przesyłki, którą wybieracie. Przewidywany czas doręczenia dla przesyłki kurierskiej to 2- 4 dni.

Współpracujemy z Pocztą Polską i PPL. 

BeWooden - Czy produkty wykonane z tego samego materiału, mają taką samą strukturę i kolor?

Drewno i skóra żyją własnym życiem. Ich struktura i kolor opowiadają różne historie. Każdy kawałek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Nie ma drzew, które miałyby te same słoje i ten sam kolor. Odcienie i zabarwienie na zdjęciach również mogą się różnić, w zależności od światła i kąta patrzenia.

BeWooden - Co oznacza dożywotnia gwarancja?

Radość i zadowolenie osób noszących nasze dodatki jest dla nas zawsze na pierwszym miejcu. Dodatkowo wierzymy w wysoką jakość i precyzyjne ręczne wykonanie  produktów, które są dokładnie zaprojektowane,  starannie wykonane i przede wszystkim szczegółowo testowane kilka miesięcy. Dlatego zapewniamy ci najwyższą jakość i najwyższą możliwą gwarancję - dożywotnią. Gwarancją objęte są drewniane muszki, spinki do mankietów ze stali specjalnej, portfele, wizytowniki, business torby, paski, krawaty, poszetki, spinki do krawata, lusterka i pudełko na kapelusze. Wszystkie inne produkty są objęte rękojmią (dwa lata). Są jednak wykonane bardzo precyzyjnie, dlatego możesz się nimi cieszyć znacznie dłużej.

BeWooden - Gdzie mogę wymienić produkt, który mi nie odpowiada?

Jeśli produkt ci nie odpowiada, masz zły rozmiar itp., prześlij go na adres BeWooden s.r.o., Fryčovice 720, Fryčovice 739 45. Do paczki dołącz swoje dane kontaktowe, adres oraz informację na jaki produkt lub rozmiar chcesz go wymienić.

BeWooden - Jakie rodzaje drewna są wykorzystywane? Jakie środki ochrony drewna zostały zastosowane w trakcie produkcji?

Wszystkie nasze produkty są z jakościowych twardych gatunków drewna, które precyzyjnie wybieramy ze zbędnych materiałów z warsztatów w naszej okolicy, bowiem kładziemy duży nacisk na ekologię. Pracujemy zatem z miejscowymi gatunkami drewna takimi jak: buk, dąb, orzech, jabłoń oraz topola. Jednocześnie nie unikamy drewna egzotycznego - mahoniu, meranti czy zebrawood.

Na drewno nakładamy specjalny lakier naturalny, który chroni go przed wilgocią i drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Jednocześnie zachowuje on wyjątkową teksturę drewna. Lakier zapewnia, że na drewnie nie są widoczne oznaki codzienego używania. Naturalne składniki lakieru i ich delikatny zapach zapewniają, że nasze produkty nie gubią pięknego i świeżego zapachu drewna.

BeWooden - Czy jest możliwość stworzenia produktu, którego nie macie w ofercie?

Cały czas poszerzamy naszą ofertę o nowe, wyjątkowe produkty. Jest ich dużo, prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość. Wierzymy, że w przyszłości uda nam się spełnić wszystkie życzenia!

BeWooden - Czy istnieje możliwość zmiany koloru produktu/ drewna?

Tak, istnieje możliwość stworzenia indywidualnego produktu na życzenie. W tym przypadku jednak cena i czas realizacji mogą się różnić.

BeWooden - Czym jest grawerowanie i na jakich produktach jest możliwe?

Wyjątkowość i oryginalność produktu możesz podkreślić stylowym grawerunkiem. Symbol, monogram, logo, ulubiony cytat – wszystko zależy od ciebie. Przy każdym produkcie znajdziesz informację czy grawerowanie jest możliwe i w jakim miejscu się znajduje ( np. w przypadku drewnianych muszek po lewej stronie na odwrocie muszki). Dzięki grawerowaniu powstają naprawdę cudowne prezenty i niespodzianki zapierające dech w piersiach!

BeWooden - Jak wygląda grawerowanie?

Podgląd grawerowania zobaczysz klikając na symbol oka pod obrazkiem produktu, na którym można grawerować. Jeśli masz specjalne życzenie lub pytanie odnośnie grawerowania, skontaktuj się z nami.

Muszka męska

BeWooden - Z jakiego materiału jest drewniana muszka? Muszka jest zrobiona z jakościowego drewna precyzyjnie wybieranego wśród niezużytych materiałów w zakładach stolarskich, które w innym wypadku zostałyby wyrzucone. Pracujemy z drewnem takim jak buk, dąb, jabłoń, orzech, ale również z egzotycznymi materiałami takimi jak zebrano lub mahoń. Muszkę tworzy również bawełniana tkanina w różnych kolorach i wzorach w zależności od konkretnego produktu. Zapinanie jest zrobione z elastycznej gumki wysokiej jakości, w przypadku niektórych muszek tworzy go podszewka. Rozmiar zapinania można regulować, dlatego nie musisz się obawiać, że muszka będzie zbyt luźna lub ciasna. Drewniana muszka jest bardzo lekka i nawet nie poczujesz, że masz ją na szyi. Waży tylko 23g.
BeWooden - Jaka jest w codziennym użyciu drewniana muszka BeWooden?

Jest wygodna oraz bardzo praktyczna, a zapięcie jest łatwe i szybkie. Drewniana muszka jest również lekka, także możesz  cieszysz się nią z każdej chwili z nią cały czas  i nie odczuwasz żadnego dyskomfortu. Jedynym znakiem tego, że muszkę masz na szyi, będą tylko ciekawskie i pełne podziwu spojrzenia. Zależy tylko od Ciebie, czy nasze muszki będziesz zakładał tylko na wyjątkowe okazje albo staną się częścią codziennego stroju.

BeWooden - Jak duża jest drewniana muszka?

Drewniana muszka dla panów szeroka jest szeroka na dwanaście centymetrów, natomiast muszka dla pań jest o dwa centymetry krótsza. Wielkością obie podobne są do klasycznej jedwabnej muszki, jednak ich wykonanie jest znacznie niecodzienne.

BeWooden - Czy dziecięca muszka nie jest zbyt duża lub ciężka?

Dziecięca muszka ma 10x4cm i waży tylko 18g. Jest bardzo lekka i wygodna w noszeniu. Na pewno nie będzie przeszkadzała małym dżentelmenom.

BeWooden - Produkują Państwo spinki do mankietów i szelki, które pasują do drewnianej muszki? Tak, drewniana muszka pasuje do produktów z tym samym wzorem lub wykonanych z tego samego gatunku drewna, dzięki czemu można stworzyć idealnie dopasowany zestaw. Muszka, spinki do mankietów, pasek, portfel, wizytownik i inne - wszystkie produkty są zaprojektowane tak, żeby zawsze można było z nich ułożyć swój idealny zestaw.
BeWooden - Czy można zaprojektować swoje własne drewniane muszki?

Można wybrać rodzaj drewna, grafikę i tkaninę. W tym celu powstał konfigurator, który umożliwia projektowanie męskich i damskich drewnianych muszek. Do wyboru jest piętnaście rodzajów drewna, dziesiątki tkanin oraz możliwość stworzenia wyjątkowego grawerunku w postaci motta, cytatu, monogramu lub innego ciekawego tekstu, dzięki któremu powstaje jedyny w swoim rodzaju, spersonalizowany produkt, którego nie ma nikt inny na świecie! Na oryginalną muszkę nie trzeba zbyt długo czekać, zazwyczaj wykonamy ją w ciągu kilku dni.

Portfel

BeWooden - Ile kart pomieści portfel i wizytownik? Skórzany portfel pomieści 9-12 kart, drewniany portfel 3-9. Skórzany wizytownik tak samo jak portfel pomieści 9-12 kart, w drewnianym wizytowniku zmieści się aż 7 kart. Skóra to naturalny materiał, który z czasem dostosuje się do ilości kart. Nie musisz się obawiać, jeśli na początku skóra jest sztywna, w ciągu kilku się rozciągnie i będzie delikatniejsza i elastyczniejsza.
BeWooden - Jak praktyczny jest wizytownik?

Do drewnianego wizytownika można włożyć do 30 wizytówek. Zależy tylko od Ciebie, jak bardzo go zapełnisz. Skóra cielęca rozluźni się i dostosuje do Twoich potrzeb. Gustowny i elegancki design zapewnia reprezentatywność.

BeWooden - Jakiej jakości jest męski drewniany portfel?

Połączenie specialnie wybranych cienkich formirów starannie poukładanych jedna na drugą oraz ręcznie szytej skóry wołowej zapewnia, że będziesz zadowolony ze swojego portfelu przez długie lata. Profesjonalne procedury podczas produkcji portfelu zapewniają  zapewniają, że portfel w żadnym wypadku nie pęknie, choć skóra rozluźni się i dostosuje do jego zawartości. Drewniany portfel objęty jest dożywotnią gwarancją.

BeWooden - Jak praktyczny jest męski drewniany portfel?

Nasze drewniane portfele są w kieszeni nie do odróżnienia od zwykłych skórzanych. Przy codziennym noszeniu w kieszeni drewniany portfel Cię nie organicza, jednak wiesz, że masz go ze sobą. Przy siedzeniu portfel należy położyć na stół, aby mógł podkreślić oryginalny styl właściciela.

BeWooden - Czy damski portfel jest praktyczny i nadaje się do codziennego użytkowania?

Damski skórzany portfel z drewnianym szczegółem ma kieszonkę na monety, trzy wewnętrzene kieszenie i pomieści 12 kart. Zwróciliśmy uwagę również na odpowiedni rozmiar. Portfel mierzy 20 cm, dzięki czymu bez problemu pomieści telefon komórkowy. Od dziś możesz mieć najważniejsze rzeczy cały czas przy sobie!

BeWooden - Co stanie się jeśli przez przypadek usiądę na drewnianym portfelu? Poszczególne okleiny są sprężyste, materiał testowaliśmy wielokrotnie. Okleiny są klejone przez siebie, co zapewnia, że portfel się nie złamie. Jesteśmy tego na tyle pewni, że oferujemy na produkt dożywotnią gwarancję. Jednak naszym zdaniem portfel jest tak wyjątkowy, że zamiast trzymać go w kieszeni, warto pokazać go światu. Na przykład kładąc go na stole podczas spotkania czy romantycznej kolacji. Niech wszyscy go zobaczą!
BeWooden - Z jakiej skóry są zrobione portfele? Portfele wykonane są z naturalnej skóry bydlęcej, która jest na tyle silna, że może zapewnić najwyższą jakość produktu. Materiał wybieramy bardzo dokładnie, żebyśmy mogli być pewni jego jakością. Tylko dzięki temu możemy świadomie oferować na produkt dożywotnią gwarancję.
BeWooden - Jak długo portfel wytrzyma? Wykonujemy produkty na całe życie, nie tylko na jeden sezon. Portfel będzie dobrze służył przez długie lata. Do produkcji wybieramy materiały najwyższej jakości, kładziemy nacisk na precyzyjne ręczne wykonanie, dzięki czemu oferujemy na produkt dożywotnią gwarancję.

Spinki do mankietów

BeWooden - Z jakiego materiału są spinki do mankietów?

Ekskluzywne spinki do mankietów produkujemy z prawego srebra, próba 925. W Republice Czeskiej mamy gwarancję autentyczności  uzyskaną przez Urząd Pobierczy. 

Wszystkie dalsze spinki do mankietów produkujemy ze stali specialnej, chromoniklowej, która jest bardzo lekka i mocna zarazem.

BeWooden - Jaki rodzaj zapięcia mają spinki do mankietów? W naszej ofercie znajdują się spinki do mankietów z dwoma rodzajami zapięcia. Można wybierać ze spinek z zapięciem sztywnym lub ze spinek z zapięciem ruchomym.
BeWooden - Czy na spinkach do mankietów można grawerować? Tak, jednak grawerunek jest możliwy tylko na gładkich spinkach, które nie mają żadnego wzoru.

Pasek z drewnianą klamrą

BeWooden - Jak poprawnie zmierzyć długość paska ?

Pasek powinien być zapięty zawsze na trzecią dziurkę. Jego długość mierzymy od końca klamry właśnie po trzecią dziurkę. Ta długość powinna odpowiadać obwodowi pasa. Jeśli nie znaleźliście wśród naszych pasków żadnego o odpowiednim rozmiarze, chętnie zrobimy dla was pasek specjalnie na miarę.

BeWooden - Z jakiego materiału jest pasek?

Klamerka paska jest z polerowanej stali nierdzewnej, która zapewnia odporność na różne otarcia mechaniczne. W klamerce jest osadzone drewno, bądź zebrano, orzech, dąb, jesion srebrny. Skórzana część paska jest wyprodukowana z najjakościowiejszej skóry.

Broszki

BeWooden - Mogę stworzyć własny zestaw broszek?

Tak, w naszej ofercie są zestawy, w których możesz wybrać sobie dowolne broszki.

BeWooden - Jak wygląda zapięcie broszki?

Broszki zapinają się tak samo jak przypinki. Wpinasz je do koszuli, marynarki, placaka lub torby i łączysz z drugiej strony.

BeWooden - Jak nosić broszkę? Drewniana broszka pasuje praktycznie do każdej stylizacji. Można nią ozdobić marynarkę, koszulę, sweter, czapką, plecak...Polecamy jednak, żeby materiał nie był zbyt cięki, w innym wypadku broszka lubi się obracać do góry nogami :)

Bransoletki

BeWooden - Jak wybrać odpowiedni rozmiar bransoletki?

Tutaj znajdziesz instrukcję, jak zmierzyć rękę, żeby wybrać odpowiedni rozmiar bransoletki. infografika_n_ramek_pl

BeWooden - Jak bransoletka reaguje na kontakt z wodą np. podczas pływania? Drewno to naturalny materiał, dlatego zalecamy unikać kontaktu z wodą i długotrwałym promieniowaniem słonecznym. Drewno jest chronione naturalnym lakierem, który zapewnia jego bezpieczeństwo podczas noszenia, jednak kontakt z wodą mógłby spowodować zmianę koloru oraz pęknięcie gumki.
BeWooden - Skąd pochodzą kamienie szlachetne? Wszystkie kamienie pochodzą od czeskich autoryzowanych dostawców.

Kopertówka

BeWooden - Jak wygląda zapięcie kopertówki?

Kopertówka zapina się na zamek błyskawiczny.

Business torba

BeWooden - Z jakiego materiału jest business torba i dla kogo jest przeznaczona?

Ekskluzywną torbę wykonaliśmy ręcznie z przewdziwej skóry. Jest ozdobiona drewnianymi elementami i przeznaczona zarówno dla panów jak i pań. Torba jest bardzo przestrzenna, ma przegrodę na laptopa i kieszeń zapinaną na zamek błyskawiczny.

Szelki

BeWooden - Jakiego rozmiaru są męskie szelki? Dzięki możliwości regulowania nasze szelki są odpowiednie dla mężczyzn każdego wzrostu.

Drewniana spinka do krawata

BeWooden - Czy spinka pasuje do każdego krawata, z czego zrobiona jest jej dolna część? Spinki do krawata są wszystkie w jednym rozmiarze (3,7x0,7cm) , są wykonane ze stali specjalnej.

Krawat

BeWooden - W której części krawata znajduje się drewno? Drewniana część krawata jest z tylnej strony w postaci loga BeWooden.
BeWooden - Z jakiego materiału są krawaty? Krawaty są wykonane ze 100% bawełny lub z kombinacji 97% bawełny i 3% elastanu w zależności od konkretnego krawata.

Skarpety

BeWooden - Z jakiego materiału są skarpety i jaki jest ich rozmiar?

Stylowe skarpety są z 85% z naturalnej bawełny. Są bardzo praktyczne i wygodne, można wybierać z różnych kolorów. Skarpety są w dwóch rozmiarach: 39-42 i 43-46. 

BeWooden - Mogę wybrać kilka par skarpet w zestawie?

Tak, ostatnio wprowadziliśmy możliwość wyboru dowolnych dwóch, trzech lub pięciu par skarpet i stworzenia własnego wyjątkowego zestawu.

Biżuteria

BeWooden - Z czego jest zrobiona damska biżuteria i jaki jest jej rozmiar?

Damska biżuteria powstała z połączenia drewna i prawdziwego rodowanego srebra 925. Ma idealny rozmiar: kolczyki – 10x 10x 3 mm, naszyjnik – 16x 15x 4 mm, dzięki czemu jest lekka, wygodna i odpowiednia na każdą okazję. Długość naszyjnika to 68 cm.

Wierzymy, że każda biżuteria opowiada wyjątkową historię!

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami na info@bewooden.pl.

Nie przegap nowości!
Podaniem wyżej wymienionych danych osobowych wyrażam zgodę na ich przetwarzanie przez spółkę BeWooden Company s.r.o. w celu wysyłania newsletterów zawierających nowości i informacje o produktach i usługach spółki BeWooden Company s.r.o. i potwierdzam, że zapoznałem/am się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych które są dostęmne tutaj: zde i są dla mnie w pełni zrozumiałe. Jestem świadomy/a, że kiedykolwiek mogę wycofać swoją zgodę klikając w link w informacyjnym newsletterze, który jest oznaczony jako "zrezygnuj z otrzymywania newslettera"
Koszyk
Razem 0 PLN z VAT
Przejdź do koszyka