2013

zalo_en_kol_

Założenie firmy

Można powiedzieć, że na początku BeWooden była wiara. Wiara w wyjątkowość i wyrafinowany gust każdego człowieka. Wiara w piękno często pomijanych tradycyjnych rzemiosł i pracy ręcznej. I przede wszystkim wiara w pracę, dzięki której mogą powstać produkty ponadczasowe, ekskluzywne i zwłaszcza w zgodzie z naturą. Te wartości w 2013 roku Ctirad wspólnie z Patrikiem i Jakubem postanowił rozwijać. Dlatego oficjalne założenie BeWooden datuje się na 24.09.2013, czyli na dzień urodzin Ctirada.

Wymarzony zespół ludzi, którzy podzielaliby jego filozofię, nie było ciężko znaleźć. Zręcznego stolarza Dana i krawcową Hankę znalazł u podnóża czeskich Beskidów, skąd pochodzi. I tak zaczęły się pojawiać pierwsze projekty produktów. Oczywiście chodzi o popularne drewniane muszki.

prvn_mot_lky_kol_

Pierwsze muszki

Przez całe cztery miesiące pracowaliśmy nad tym, aby powstała drewniana muszka o pożądanym kształcie i jakości. Próbowano różne rodzaje drewna i tworzono idealny kształt. W trakcie tego procesu cały zespół upewnił się, że precyzyjne ręczne wykonanie jest dokładnie tym kierunkiem, w którym powinien BeWooden podążać, i wartością, którą wszyscy podzielają. We wrześniu 2013 roku powstała pierwsze drewniana muszka, a wkrótce pierwsza kolekcja zawierająca 12 modeli. Z pierwszych muszek pozostały już tylko Lynx i Dolo. Po tym początkowym doświadczeniu nic nie stało na przeszkodzie, abyśmy z zapałem rozpoczęli projektowanie dalszych wyjątkowych produktów.

ZOBACZ AKTUALNĄ OFERTĘ

2014

grav_rov_n_kol_

Grawerowanie

Nasze produkty zyskały nowy wymiar. Dzięki nowej maszynie do grawerowania możemy szerzyć jeszcze więcej radości, tworzyć bardziej pomysłowe wzory i odważniejsze dodatki. Co więcej, historie związane z produkcją każdego produktu zaczęły wyraźnie wrywać się w drewno i skórę. Od tego czasu na wielu produktach zaczęły pojawiać się Wasze inicjały, ważne daty lub motta życiowe i cytaty.

Targi

Niespełna rok po powstaniu marki BeWooden zaczynamy odwiedzać targi. Bowiem jak moglibyśmy spełniać życzenia naszych klientów, gdybyśmy nie znali ich wymagań. Osobiste spotkania z naszymi sympatykami często otwierały nam oczy i pomagały nam znaleźć właściwą drogę.   Właśnie dzięki Wam w ciągu ostatnich kilku lat rozwinęliśmy naszą działalność. Możecie nas spotkać nie tylko na krajowych festiwalach, ale również na zagranicznych prezentacjach mody.

2013_veletrhy_
2013_henrik

Henrik

Nie baliśmy się zaryzykować i wkrótce wyjechaliśmy za granicę. Ciekawość oraz determinacja doprowadziły nas do odkrywania nowych rynków i zainteresowań dalszych potencjalnych klientów. Dzięki temu na konferencji w Szwajcarii poznaliśmy Henrika z Niemiec. Henrika natychmiast zachwyciła wizja BeWooden i bez wahania nawiązał z nami współpracę. W ten sposób nasza firma zdobywa zagranicznych przedstawicieli i zaczyna szukać swojego miejsca na rynku niemieckim.

Nowy warsztat

Z małego garażu przeniesiono produkcję do większego warsztatu w Rychalticach. Wreszcie znaleźliśmy miejsce, w którym mogliśmy mieć w jednym miejscu maszyny do szycia i grawerowania oraz wszystkie tkaniny. Poza tym są tutaj realizowane wszystkie zamówienia, od przyjęcia po wysyłkę paczki. Dzięki temu usprawniliśmy naszą pracę i zyskaliśmy nową przestrzeń dla rozwoju.

  
 ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYMI RZEMIEŚLNIKAMI

2013_d_lna

2015

2015_kancl_k

Urządzamy biura

Obok nowego warsztatu urządzamy również nowe biura. Zrozumieliśmy bowiem, że cały wysiłek podczas procesów produkcyjnych pójdzie na marne, jeśli świat nie dowie się o nim więcej. I tak powstał kreatywny zespół, który wspólnie tworzył poszczególnie kampanie. Projektowano, fotografowano i nakręcano. Testowano nowe produkty i tworzono niepowtarzalne historie. Właśnie tutaj zaczęła budować się siła marki BeWooden.

Podbijamy północ

Rynek zagraniczny się sprawdził, dochodziły do nas pozytywne recenzje i przede wszystkim realizowano zamówienia ze wszystkich możliwych krajów świata. Czas więc poszukać nowych dystrybutorów. Wybór kraju nie trwał długo. Ponieważ Skandynawia jest nam bardzo bliska swoim podejściem do mody, jakości i zrównoważonego rozwoju, wybraliśmy właśnie kraje skandynawskie. Udało nam się znaleźć dwóch Janów – jednego z Danii, drugiego ze Szwecji oraz Andrzeja z Finlandii. Wszyscy poruszali się wśród silnej społeczności miejscowej ludności, dzięki czemu mieli doskonałe znajomości z zakresu lokalnej kultury i zwyczajów. To znacznie ułatwiło nam podróż.

2015_sever2

2016

Pierwsza duża współpraca

Każdą naszą współpracę wybieramy z taką samą starannością, z jaką tworzymy nasze produkty. Cieszy nas, że istnieją pasjonaci, którzy wykonują swoją pracę z zapałem i uczciwością. Tylko ich znaleźć! Mieliśmy ogromne szczęście, że na swojej drodze napotkaliśmy wytwórnię wina Špalek z Nowego Šaldorfu. To nasz długoletni wzór, którego naśladujemy i podziwiamy. Dlatego bardzo nas cieszy, że wspólna miłość do rzemiosła, szacunek do natury i zapał do pracy zaowocowały kolekcją naszych dodatków inspirowaną winem.  

2016_wine_edition

BeWooden w telewizji

Momentem przełomowym było dla nas również nakręcanie reportażu do telewizji. Wraz z ekipą telewizyjną zajrzeliśmy za kulisy BeWooden warsztatu i pokazaliśmy im oraz widzom produkcję krok po kroku. Nasza marka rośnie i coraz więcej osób ją zaczyna kojarzyć, a to jeden z powodów!

2013_d_lna

2017

2017_bro_e

Broszki

Nasze portfolio poszerzamy o drewniane broszki, które od razu podbiły Twoje serce. Na początku nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać, ponieważ broszki były nadal postrzegane jako ekskluzywna biżuteria. Jednak nie minęło dużo czasu, zanim nasze stado stało się megahitem. Małe lisy, wilki i jelenie od tego czasu towarzyszą Wam codziennie podczas podróży dalekich i bliskich oraz podczas ważnych życiowych wydarzeń. Niezmiernie nas to cieszy!

2017_made_by_africa

Made by Africa

Co łączy dżentelmenów z RPA, budowanie szkół, fundację na pomoc dzieciom oraz Johannesburg? Zapewne nasza limitowana kolekcja muszek i wpinek do butonierki „Made by Africa“. Zwróciliśmy się do dwóch znanych dżentelmenów z RPA, aby specjalnie dla nas zaprojektowali wyjątkowy design podkreślający bogatą kulturę afrykańską.

Kupując te produkty, miałeś możliwość wesprzeć remont szkoły średniej w Tanzanii w mieście Mpanga. To właśnie z mahoniowego dachu starego budynku powstały te wyjątkowe akcesoria. Obecnie gotowe są już dwie sale szkolne oraz budynek administracyjny, dalsze dwie sale są budowane. Miesiąc od wprowadzenia naszej afrykańskiej kolekcji rozpoczął się tutaj nawet kurs przygotowawczy, w którym brało udział prawie 50 studentów.

2018


Obchodzimy 5. urodziny!

Sześcioosobowy zespół błyskawicznie rozrósł się do 35 osób. Nasze akcesoria trafiają do klientów z ponad 15 krajów! Minęło 5 lat, odkąd zaczęliśmy szerzyć radość. Z tej okazji spotkaliśmy się z Wami osobiście w Pradze, aby wspólnie spędzić popołudnie i lepiej się poznać. Kolejne spotkanie odbyło się w warsztacie BeWooden w Rychalticach. Tutaj uczestnicy mogli sprawdzić swoją cierpliwość podczas nawlekania koralików, pakowania paczek oraz tworzenia skórzanych dodatków. Cieszymy się, że mogliśmy z Wami świętować naszą rocznicę!

2018_5_narozeniny

BeWooden pop-up store

Otwarcie własnego sklepu stacjonarnego zawsze łączy się z pewnym ryzykiem. Postanowiliśmy więc kontynuować naszą drogę małymi, ale pewnymi krokami. Przed świętami Bożego Narodzenia otworzyliśmy pop-up store w praskim centrum handlowym, w którym mogliście osobiście wybrać prezenty pod choinkę. Odnieśliśmy taki sukces, że postanowiliśmy tu zostać. 

2018_popup_store
2018_jack_daniels

Jack Daniel's

Połączyliśmy siły z kolejną marką, która nie boi się robić wszystko po swojemu. Marka Jack Daniel’s przykuła naszą uwagę swoją autentycznością i uczciwą pracą. Pomimo tego, że swoją licencję uzyskali w 1866 roku, od momentu powstania nie zmienili metodę produkcji whisky. Z odległej destylarni w Tennessee dotarła do naszego warsztatu beczka z drewna dębowego, w której nie tak dawno dojrzewała smaczna amerykańska whisky. Następnie beczka przekształciła się w pachnącą drewnianą muszką z motywem pszczoły, która symbolizuje miodowy smak Jack Daniel’s Honey.

2019

Daj łapę

Drewniane broszki ze zwierzętami stały się bardzo popularnym dodatkiem. Postanowiliśmy więc stworzyć coś większego i nadać broszkom jeszcze większe znaczenie.  Chcemy, aby stały się symbolem. Symbolem pomocy. Symbolem dobra.

Dlatego postanowiliśmy stworzyć kolekcję broszek w kształcie psów. Kolekcję, która również pomaga. Oprócz różnych ras wyprodukowaliśmy dwie broszki, których zakupem wspierasz pieski zarówno w schronisku, jak w tymczasowej opiece. Wizyta w schronisku, któremu postanowiliśmy pomóc, była bolesna. Ciężko uwierzyć, ile pięknych piesków czeka tutaj na swoje szczęście.Przynajmniej tak możemy pomóc.
 

2019_packu_na_to
nesejit_z_cesty

W zgodzie z naturą

Dalsza z kolei była akcja turystyczna. Już od początku naszej działalności towarzyszy nam idea, że powinniśmy żyć w zgodzie z naturą. Bowiem podstawą naszej filozofii jest szacunek do natury, rzemiosła i rękodzieła. To trudna droga, ale nie idziemy na skróty. Więc ani ty nie zbocz z drogi. Wspólnie zachęcaliśmy Was do wycieczek w góry, gdzie mogą towarzyszyć Wam nasze akcesoria. Możesz na przykład spakować BeWooden plecak, który został stworzony właśnie na Twoje wędrówki! Są więc idealne zarówno na wycieczkę do lasu, jak i na spacer po mieście.

2020

Zegarki BeWooden

Stworzenie BeWooden zegarków było dla nas największym wyzwaniem, marzeniem i jednocześnie sensem naszej misji. Za tych parę lat udało nam się przywrócić wiele tradycyjnych rzemiosł, takich jak stolarstwo, kaletnictwo i jubilerstwo. Ale naszym długoterminowym celem było przywrócenie piękna zegarmistrzostwu, które ma w Czechach długą tradycję.

Projektując zegarki stawiamy na minimalizm, czyste linie oraz elegancję. Zawsze chcemy stworzyć ponadczasowe i tradycyjne produkty. Produkty na całe życie, nie na jeden sezon.  

  
ZOBACZ ZEGARKI
watches
narodni_edice

Znane osobistości

Znamy ich wszyscy. Ich działania inspirują tłumy na całym świecie. Dla wielu z nas stali się idolami, których podziwiamy oraz naśladujemy. To zainspirowało nas do stworzenia drewnianych broszek przedstawiających znane osobistości, wśród których na pewno znajdziesz swoją ulubioną. Pokaż światu, która osobistość jest najbliższa Twojemu sercu.  

BROSZKI OSOBISTOŚCIStworzone winem

Elegancja beczki do wina – tchnęliśmy nowe życie w drewno dębowe z 60-letnich beczek, w których dojrzewało wino białe i czerwone. Aby drewno uzyskało niepowtarzalny kolor i wygląd, musiało długo i powoli schnąć. Dopiero wtedy stolarz rozpoczął go obrabiać, bardzo ostrożnie i starannie, aby zachowało swój zapach. Wino ma styl. Tak samo jak nasza kolekcja eleganckich dodatków z jasnego i czerwonego drewna, która zdobyła Wasze serca.

wine_edition
Nie przegap nowości!
Podaniem wyżej wymienionych danych osobowych wyrażam zgodę na ich przetwarzanie przez spółkę BeWooden Company s.r.o. w celu wysyłania newsletterów zawierających nowości i informacje o produktach i usługach spółki BeWooden Company s.r.o. i potwierdzam, że zapoznałem/am się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych które są dostęmne tutaj: zde i są dla mnie w pełni zrozumiałe. Jestem świadomy/a, że kiedykolwiek mogę wycofać swoją zgodę klikając w link w informacyjnym newsletterze, który jest oznaczony jako "zrezygnuj z otrzymywania newslettera"
Koszyk
Razem 0 PLN z VAT
Przejdź do koszyka